Kto z nas nie pragnie cieszyć się lepszym samopoczuciem i zwiększonym poziomem wydolności? Kto z nas nie pragnie osiągać lepszych wyników? Nie istnieją żadne magiczne sposoby pomagające zachować zdrowie, ale należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zasady te obejmują regularny wysiłek fizyczny, odpoczynek, pozytywne nastawienie psychiczne do życia oraz stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety. Stosowanie suplementów diety zawierających zróżnicowane składniki odżywcze może uzupełniać aktywny tryb życia, którego celem jest utrzymanie zdrowia na optymalnym poziomie.


Nie istnieją żadne magiczne sposoby pomagające zachować zdrowie, ale należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zasady te obejmują regularny wysiłek fizyczny, odpoczynek, pozytywne nastawienie psychiczne do życia oraz stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety. Stosowanie suplementów diety zawierających zróżnicowane składniki odżywcze może uzupełniać aktywny tryb życia, którego celem jest utrzymanie zdrowia na optymalnym poziomie.

Jak wspomóc swój organizm?

Osoby chociaż umiarkowanie aktywne fizycznie oraz sportowcy zwracają uwagę na właściwości zdrowotne preparatów, źródła pochodzenie składników oraz skuteczność w procesie poprawy produktywności i wydajności oraz pragną stosować produkty bezwzględnie bezpieczne i skuteczne. Obecnie produkty przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz preparaty nawadniające cieszą się rosnącą popularnością. Większość ludzi jest w pełni świadoma ogromnego wpływu, jakie na ich zdrowie, wydolność a nawet wygląd zewnętrzny ma to, co dostarczają swojemu organizmowi. Kto z nas nie pragnie cieszyć się lepszym samopoczuciem i zwiększonym poziomem wydolności? Kto z nas nie pragnie osiągać lepszych wyników? Nie musisz być sportowcem, aby dbać o swój organizm. Bez względu na poziom aktywności fizycznej, wiele osób jest  zainteresowana utrzymaniem swojego organizmu w zdrowiu, szczególnie w przypadku, kiedy brak im czasu na ćwiczenia fizyczne lub regularnie spożywanie pożywnych posiłków. Rozwiązaniem są produkty i naturalne suplementy, które pozwolą na utrzymanie swojego organizmu w pełnym zdrowiu i sprawności.

 
Na co zwrócić uwagę będąc aktywnym.

Niezwykle ważnymi składnikami, jakie powinniśmy codziennie dostarczać naszemu organizmowi są witaminy z grupy B. Odgrywają one znaczącą rolę w procesie przemiany pożywienia na energię dla całego organizmu. Witaminy z grupy B rozpuszczają się w wodzie, dlatego też organizm ludzki nie może magazynować ich we właściwych ilościach. Witaminy z grupy B są konieczne, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować i mieć energię.

Kolejnym niezmiernie ważnym składnikiem jest woda i odpowiedni poziom nawilżenia. W organizmie człowieka nie ma układu ani organów, których właściwe funkcjonowanie nie byłoby zależne od wody. Jako najważniejszy płyn ustrojowy, woda jest niezbędna w procesie przetwarzania i przyswajania witamin i składników mineralnych. Woda wspomaga również proces usuwania toksyn i odpowiedzialna jest za regulację temperatury całego ciała. Wg naukowców osoby dorosłe zamieszkałe w chłodnym klimacie, które prowadzą siedzący tryb życia, tracą dziennie przeciętnie dwa litry wody. Ilość ta jest większa w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia. Jeżeli odczuwasz pragnienie, prawdopodobnie Twój organizm jest częściowo odwodniony. Nawet niewielkie odwodnienie organizmu może odebrać Ci energię i sprawić, że będziesz czuł się zmęczony i ospały. Spadek ilości wody w organizmie na poziomie 2% może powodować zaburzenia pamięci krótkiej, prowadzić do problemów z rozwiązywaniem zadań matematycznych na podstawowym poziomie itd. Dlatego niezmiernie ważne jest picie dostatecznej ilości wody w ciągu dnia a ćwicząc, dodatkowe wzbogacenie jej o preparaty nawadniające – najlepiej bez dodatku cukru i naturalne. Warto też zwiększyć swoją wydolność podczas ćwiczeń przyjmując preparaty przed treningiem.

Co przyjmować i kiedy?

Preparaty nawadniające – dodają smaku zwykłej wodzie i pomagają polepszyć wyniki i uzupełnić poziom nawodnienia organizmu. Należy spożywać je przed, po i w trakcie ćwiczeń. Właściwe nawilżenie organizmu jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu wszystkich procesów życiowych. Właściwe nawilżenie organizmu zwiększa i stymuluje wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Preparaty nawadniające nie mogą zawierać cukru ani sztucznych dodatków. Napoje nawadniające uzupełniają poziom elektrolitów i węglowodanów, które mają bardzo korzystny wpływ na organizm przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym.

Napoje nawadniające mogą zawierać następujące składniki:

•    Kompleks z czerwonej pomarańczy™
Wyciąg z czerwonych pomarańcz przyczynia się do zwiększenia poziomu antyoksydantów w organizmie. Kompleks z czerwonej pomarańczy przyczynia się do zmniejszenia stresu oksydacyjnego wywoływanego przez brak aktywności fizycznej, zanieczyszczenia środowiska oraz stosowanie nieprawidłowej diety. Stres oksydacyjny może prowadzić do zmniejszenia poziomu wydolności fizycznej
i zmęczenia mięśni.
•    Witaminy
Witaminy B,C i inne witaminy wspomagają metabolizm komórkowy i zapewniają dodatkową ochronę antyoksydacyjną.
•    Elektrolity
Elektrolity wydalane są z organizmu wraz z potem; elektrolity są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni i utrzymania nawilżenia organizmu na właściwym poziomie. W przeciwieństwie do wody i innych napojów, naukowo opracowane napoje nawadniające w swoim składzie zawierają elektrolity.
•    Węglowodany
Mięśnie narażone na wysiłek fizyczny potrzebują energii, aby zwalczyć zmęczenie. Spożycie węglowodanów przed wysiłkiem fizycznym zwiększa poziom glukozy we krwi, co może przyczynić się do osiągnięcia lepszych wyników. Spożycie węglowodanów podczas lub po zakończeniu ćwiczeń fizycznych może być korzystne w przypadku ćwiczeń bardzo intensywnych lub trwających dłużej
niż 45-50 minut.

Słodzony stewią napój energetyczny z dużą ilością witamin z grupy B to najlepszy sposób na zastrzyk energii.

Produkty energizujące – powinny być przyjmowane przed wysiłkiem fizycznym dla zwiększenia poziomu energii i poprawy wyników. Preparaty zwiększające energię nie powinny być dosładzane i nie mogą zawierać sztucznych dodatków – większość napojów typu energy drink mają bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm i zawierają mnóstwo niepotrzebnego cukru. Powinniśmy stosować preparaty bezpieczne, naturalne i nie mające złego wpływu na nasz organizm, najlepiej bez dodatku cukru.
Dodatkowo, niektóre preparaty energizujące znajdują się w opakowaniach tak małych, że możesz je zabrać ze sobą wszędzie, mając pewność, że pod ręką masz produkt, który da Ci zastrzyk energii w trakcie pracowitego dnia.

Preparaty energizujące mogą zawierać następujące składniki:

•    Witaminy z grupy B
Witaminy z tej grupy odpowiedzialne są za przemianę węglowodanów w glukozę, dając Ci natychmiastowy zastrzyk energii.
•    L-karnitynę
Ten witaminopodobny, rozpuszczalny w wodzie związek chemiczny pełni bardzo ważną rolę w procesie utleniania (spalania) tłuszczu, w wyniku czego powstaje energia niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. L-karnityna jest uważana za substancję skutecznie zwiększającą wydolność organizmu
i wspomagającą utrzymanie wagi ciała na właściwym poziomie.
•    Kofeinę
Kto nie zna zalet kofeiny? Kofeina zapobiega ospałości i pobudza organizm, dzięki czemu możesz cieszyć się świetną formą przez cały czas. Dobrym źródłem naturalnej kofeiny jest np. Guarana.

IMG_6339
Batony proteinowe świetnie wspiera proces regenerację po wysiłku fizycznym.

Białko – spożywane po wysiłku fizycznym pomagają rozwinąć masę mięśniową i przyspieszyć proces odnowy mięśni. Białko to naturalny budulec naszego organizmu i jest szczególnie istotne podczas ćwiczeń siłowych. Odgrywa znaczącą rolę w procesie wzrostu organizmu; dzięki odpowiedniej ilości tego składnika nasz organizm jest sprawny i odporny. Białko dostarcza organizmowi aminokwasów niezbędnych w procesie odbudowy tkanki mięśniowej ulegającej uszkodzeniu w trakcie intensywnego, długotrwałego treningu. 

Organizm ludzki nie jest w stanie magazynować nadwyżek białka, dlatego też należy pamiętać o jego codziennym spożywaniu, aby podtrzymać proces wzrostu mięśni i zwiększyć wydolność całego organizmu. Najlepszym białkiem jest hydrolizowane białko serwatkowe a dodatkowe witaminy C i E chronią komórki przed skutkami stresu oksydacyjnego. Dodatkowo warto wspomagać się batonami proteinowymi, które można spożyć w dowolnym miejscu i które można traktować jako zdrowa przekąska.

Witaminowe i mineralne suplementy diety – stosowane powinny być przed wysiłkiem fizycznym a najlepiej codziennie aby uzupełnić niedobory składników odżywczych w naszej diecie. Witaminy i minerały pomagają zwiększyć poziom energii i wydolność organizmu.

Odpowiednio dobrane witaminowe i mineralne suplementy diety są w stanie dopełnić i wzbogacić aktywny tryb życia. Suplementy mogą pomóc Ci w przygotowaniach do treningu fizycznego lub innej aktywności, w trakcie której musisz wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną i psychiczną.

Witaminowe i mineralne suplementy diety mogą zawierać następujące składniki:

•    Multiwitaminy, multiminerały i składniki odżywcze pochodzenia roślinnego
Witaminowe, mineralne i roślinne suplementy diety nie gwarantują zachowania zdrowia, ale mogą być traktowane jako „odżywcze ubezpieczenie.” Suplementy diety dostarczają organizmowi szerokiego spektrum najpotrzebniejszych składników odżywczych, uzupełniając niedobory będące wynikiem stosowania nieodpowiednio dobranej diety lub zwiększonego zapotrzebowania na tego typu składniki. Bardzo ważnym minerałem podczas ćwiczeń jest magnez, gdyż wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni oraz pomaga redukować zmęczenie. Jakość minerału ma również ogromne znaczenie – chodzi głównie o wysoką wchłanialność i naturalny skład, żeby dodatkowo nie obciążać organizmu.