Dobrze wiemy, że zdrowy styl życia to nie tylko dieta i zdrowe nawyki żywieniowe oraz regularne badanie swojego stanu zdrowia ale przede wszystkim aktywność fizyczna. Często zaczynając ćwiczyć lub regularnie uprawiać jakiś sport zaczynamy czuć się bardziej zmęczeni, mamy mniej energii lub objadamy się po powrocie do domu.

Niekoniecznie musi tak być, wystarczy, że poprawimy swoją wydajność przy pomocy odpowiednich suplementów i odżywimy odpowiednio nasz organizm, aby miał energię do intensywnego wysiłku fizycznego. Nie możemy również zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu i elektrolitach. Stosowanie suplementów diety, które mają zróżnicowane składniki odżywcze może znacząco poprawić naszą wydajność podczas aktywności fizycznej.

 

Właściwa suplementacja witaminami z grupy B (ryboflawinie B2, niacynie B3, kwasowi pantotenowemu B5, pirydoksynie B6, kwasowi foliowemu B9 i kobalaminie B12) przyczynią się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Natomiast właściwy metabolizm energetyczny wspomogą tiamina B1, ryboflawina B2, niacyna B3, kwas pantotenowy B5, pirydoksynę B6, biotynę B7 oraz kobalaminę B12. Witaminy z grupy B rozpuszczają się w wodzie co oznacza, że nasz organizm nie magazynuje ich w wystarczającej ilości a są niezmiernie ważne w procesie zamiany pożywienia na energię. Witaminy z grupy B występują naturalnie w pożywieniu pochodzenia zwierzęcego – w rybach, mięsie, drobiu, jajkach, mleku i nabiale. Wybrane witaminy z grupy B można znaleźć również w roślinach – szczególnie w orzechach i fasoli, które są bogatym źródłem tiaminy (B1) oraz niacyny (B3).

Jeżeli męczy Cię brak energii, możesz uzupełnić swoją dietę witaminami z grupy B, jak np. Witamina B Nutrilite, która ma formułę podwójnego działania gwarantującą uwalnianie się poszczególnych witamin z grupy B w optymalnych dla nich czasie w ciągu ośmiu godzin. Dzięki temu jesteś w stanie utrzymać energię przez cały dzień. Dodatkowo zawiera naturalną spirulinę z certyfikowanych farm.

Kolejną niezmiernie istotną rzeczą jest nawodnienie. Nawet niewielki spadek wody w organizmie, może sprawić, że będziesz czuł się ospały i zmęczony. Dlatego podczas ćwiczeń pij duże ilości wody z elektrolitami, które dodatkowo nawodnią Twój organizm i wspomogą go w utrzymaniu odpowiedniej wytrzymałości fizycznej.

Możesz zrobić sobie swój własny napój izotoniczny, wystarczy, że wymieszasz pół litra wody z sokiem z połowy cytryny, 2 łyżkami miodu i dużą szczyptą soli. Możesz też wspomagać się gotowymi preparatami z elektrolitami, który pozwala zwiększyć wytrzymałość podczas ćwiczeń. Dodatkowo wzbogacony jest guaraną, korzeniem maca i kwercetyną. Mają one za zadanie dostarczyć dodatkowej dawki energii, dzięki czemu Twój organizm będzie lepiej przygotowany do ćwiczeń i zapewnią mu mocny start.

Aby zwiększyć regenerację po ćwiczeniach, możemy wspomagać się batonami proteinowymi, które przyspieszają regenerację mięśni. Nasze organizmy nie magazynują nadwyżek białka dlatego pamiętajmy o ich codziennym spożywaniu. Jeśli ćwiczymy podtrzymują właściwy wzrost mięśni i zwiększają wydolność. Moim hitem jest tutaj XS Amino Advantage fantastyczny napój, który dostarczy nam dziewięć aminokwasów egzogennych, których sami nie produkujemy. Aminokwasy te, to bardzo ważny budulec białek, które są potrzebne do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej. Z mojej praktyki, dają one bardzo szybką regenerację po wysiłku fizycznym i szybciutki powrót do formy. Świetnie się sprawdza na kilkudniowych wyprawach górskich, gdzie w każdy kolejny dzień jesteś coraz bardziej zmęczony a iść trzeba 🙂 Regeneruje mięśnie natychmiast i znów wraca nam energia i siła do kolejnych wędrówek. Ten produkt polecam szczególnie.

@houseofgreen.pl

Jak się zdyscyplinować i ćwiczyć regularnie? #ćwiczenia #kondycja #sport #aktywość #energia #fitporady #6pak #wspomagamysie #fitgirl #dyscyplina

♬ Pumpkins - Chris Alan Lee

Podczas regularnych ćwiczeń nasze stawy mogą ulec przeciążeniom dlatego warto jest suplementować glukozaminą najlepiej w towarzystwie innych cennych i dobroczynnych dla stawów witamin np. witaminy C. Witamina ta ma również korzystny wpływ na wytwarzanie kolagenu w organizmie, a jej brak blokuje jego wytwarzanie. Tutaj również polecamy Glukozaminę z boswelią Nutrilite. Świetny produkt, mający bardzo dobry wpływ na kondycję naszych stawów. Warto pomyśleć tutaj również o biotynie, która będzie korzystnie wpływała na wytwarzanie kolagenu i na kondycję tkanki łącznej w naszym organizmie. Dostępna jest również biotyna z kolagenem w formie żelków

Jak widzimy odpowiednia suplementacja i odpowiednie produkty przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie mogą znacząco ułatwić nam regularny wysiłek. Dodadzą nam energii, wspomogą regenerację i ułatwią podjęcie decyzji o kolejnym treningu,ponieważ zwyczajnie będziemy się po nim lepiej czuli. Warto więc się wspomagać, w szczególności jeśli mamy do dyspozycji produkty z naturalnymi składami i bardzo wysokiej jakości.

@houseofgreen.pl

Ćwicz i bądź aktywny - jednak rób to z głową! 🧠 #aktywność #ruch #power #energia #xssport #amwaypolska #sport #wygląd #sylwetka

♬ In Love With You - BLVKSHP

Kopiowanie, powielanie artykułów lub ich części bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.