Dieta na koncentrację? Oczywiście! W tym wpisie dowiesz się, czy Twoja dieta wpływa na Twoją koncentrację i pracę umysłu czy wręcz odwrotnie? 

Kiedy trudno utrzymać zbilansowaną dietę, warto posiłkować się produktami, które pomogą zapewnić sprawne funkcjonowanie Twojego mózgu. A więc co jeść na pamięć i jaką dietę na koncentrację zastosować?

Dieta na dobrą koncentrację

Duża ilość zajęć sprawia, że nie zawsze jesteśmy w stanie utrzymać i stosować zdrową dietę. Mając tak mało wolnego czasu, chętniej sięgamy po batonika podczas jazdy autem. Często też posilamy się w fast foodzie między jednym spotkaniem a drugim. Jednak to, co spożywasz w ciągu dnia może mieć decydujący wpływ na Twoją zdolność do koncentracji. Balansowania między pracą i życiem osobistym, stres i brak snu mogą negatywnie wpływać na zdolność do koncentracji

W diecie na koncentrację znajdują się składniki odżywcze niezbędne do tego, aby mózg mógł pracować na pełnych obrotach. Ale co jeść, aby to osiągnąć? Być może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem. Nie jest to kwestia jedzenia większej ilości owoców i warzyw. Węglowodany i tłuszcze również są niezbędne do kontrolowania mgły umysłowej i znużenia. Wszystkie inne czynności mózgu można wspomagać suplementami, takimi jak żelki Nutrilite™ Be Focused.

Węglowodany a koncentracja


Glukoza zawarta w węglowodanach pozytywnie wpływa na poziom pobudzenia i energii. Mózg stanowi około 2% masy ciała, ale zużywa około 20% energii zawartej w spożywanej glukozie.

Glukoza pomaga także w produkcji serotoniny w mózgu.

Węglowodany pomagają podnieść poziom cukru we krwi, zmniejszając uczcie zmęczenia. Wiele osób rezygnuje z węglowodanów z powodu obaw o przytycie. Istnieją jednak zdrowe węglowodany, które są ważne, aby zachować prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Do zdrowych węglowodanów zaliczamy pełne ziarna, ryż, ziemniaki, owoce i warzywa.

Tłuszcze

 

Podobnie jak węglowodany, tłuszcz ma złą reputację, ponieważ jest kojarzony z przyrostem wagi. Istnieją jednak zdrowe tłuszcze, które stanowią kluczowy element struktury i funkcjonowania neuronów w mózgu.

Przykładowo kwasy omega-3, których źródłem są ryby, odpowiadają za prawidłowy wzrok i rozwój mózgu. Zdrowe tłuszcze, pozytywnie wpływające na koncentrację. Te zawarte są między innymi w awokado, orzechach i tłustych rybach, takich jak łosoś, śledź czy sardynki. Więcej na temat Kwasów Omega-3 znajdziesz w tym artykule.  

Witaminy i składniki mineralne

 

Witaminy i składniki mineralne również odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu mózgu. Zwłaszcza witaminy z grupy B oraz witaminy C, D, i E oraz magnez są podstawą dla zdrowia i rozwoju mózgu. Wsparcie, jakie te witaminy i składniki mineralne zapewniają nerwom i neuronom sprawia, że dostarczanie ich w diecie może poprawić pamięć i pomóc zwalczać stres.

Dla tych, którzy ciągle są w biegu, najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych jest codzienne przyjmowanie suplementów diety. To wygodny i prosty sposób na zapewnienie sobie źródła potrzebnych składników odżywczych bez konieczności liczenia ilości węglowodanów i tłuszczów spożytych w ciągu dnia.

Skoncentruj się na tym, co ważne, kiedykolwiek tego potrzebujesz

Nowe żelki Nutrilite™ Be Focused zostały opracowane specjalnie z myślą o tych, którzy prowadzą aktywny styl życia i potrzebują wsparcia w utrzymaniu zdrowia, dobrego samopoczucia i koncentracji. Postać pysznych żelków ułatwia przyjmowanie suplementu w dowolnym miejscu. Żelki zawierają witaminy B6 i B12 wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz prawidłowe funkcje psychologiczne.

Wegetariańska formuła, nie zawiera glutenu i laktozy. Nie zawiera też sztucznych barwników ani konserwantów. Są wzbogacone wyciągiem z guarany z organicznych farm w Brazylii, który pomaga w walce ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Niezależnie od tego, czy spieszysz się na zebranie, odbierasz kolację czy pędzisz na spotkanie z przyjaciółmi, wystarczy wrzucić buteleczkę do torebki i gotowe! Suplementy Nutrilite™ Be Focused należą do nowej linii produktów marki Nutrilite™ stworzonych z myślą o Tobie i Twoim dobrym samopoczuciu, pomagających w radzeniu sobie ze stresem czy wspomagających Twój układ odpornościowy.

Kopiowanie, powielanie artykułów lub ich części bez wiedzy i zgody autora jest zabronione. Zdjęcie: gettyimages.com

Zobacz film

Masz pytania? Pisz śmiało!