Wybierając środki czystości do naszego domu, które pomogą nam uporać się z najbardziej uporczywymi plamami, często kierujemy się ceną. Powinniśmy mieć możliwość wyboru produktów, które korzystnie wpływają również na nasze środowisko a zarazem są przystępne cenowo. W tym wpisie podpowiem Wam jak wprowadzić ekologiczne sprzątanie w swoim domu!

Wiele dostępnych na rynku detergentów zawieraja bardzo niebezpieczne substancje chemiczne należące do grupy lotnych związków organicznych. Kiedyś te substancje były uznawane za niezbędne do skutecznego czyszczenia, ale czasy się zmieniły i dostępnych jest wiele środków, które skutecznie radzą sobie z każdym brudem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj również nasz artkuł pt.”Ekologiczne środki czystości – co warto o nich wiedzieć?

L.O.C.TM Multi Purpose Cleaner Uniwersalny płyn czyszczący jest skuteczny, doskonale radząc sobie z brudem i osadami na wszelkich zmywalnych powierzchniach, a zarazem łagodny dla dłoni dzięki BIOQUEST Formula, składnikom pozyskiwanym z naturalnych roślin i minerałów, w tym olejowi kokosowemu i soli. Nie zawiera fosforanów, żrących kwasów ani chloru oraz ulega całkowitej biodegradacji. W dodatku ograniczamy zużycie plastiku – opakowanie tego płynu jest w pełni biodegradowalne.

Ten uniwersalny płyn ma niezmienioną formułę od 60 lat i akredytację kilku organizacji dbających o środowisko.

Wiele osób ma problemy z kamieniem w łazience. L.O.C. Bathroom Cleaner usuwa plamy z twardej wody i osadów z kamienia na umywalce, wannie czy w kabinie prysznicowej. Nie rysuje czyszczonych powierzchni. Pozostawia łazienkę czystą i błyszczącą – nie wymaga szorowania. Zawiera kwas cytrynowy pozyskiwany z odnawialnych źródeł. Bezpieczny do mycia większości powierzchni w łazienkach nadających się do mycia na mokro, w tym do mycia płytek ceramicznych i plastików. W dodatku z jednej butelki o pojemności 500 ml otrzymujesz ekwiwalent 4 butelek roztworu.

Detergenty a dzieci

Wybierając detergent, który pomoże nam uporać się z najbardziej uporczywymi plamami, musimy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Substancje chemiczne stosowane w niektórych środkach do prania mogą podrażniać wrażliwą skórę dzieci, powodując zaczerwienienia, a nawet swędzenie. W szczególnośći skóra małych dzieci jest bardzo wrażliwa i o około 30% cieńsza od skóry osoby dorosłej. Warto sięgnąć po produkty, które są bezpieczne i zarazem skuteczne.

Aby ograniczyć ryzyko podrażnienia skóry dziecka, musisz pamiętać o kilku rzeczach:

  • przed założeniem mu nowego ubranka, wypierz kupioną tkaninę. Odzież dziecięca przechodzi długą drogę, zanim trafi do Twojego koszyka z zakupami. Być może leżała wiele dni w fabryce, magazynie lub w opakowaniu zbiorczym albo na półce sklepowej i na jej powierzchni pozostają szkodliwe substancje chemiczne lub zarazki
  • podczas prania nowych ubrań z syntetycznych tkanin wypłukiwany jest nadmiar barwnika. Nadmiar barwnika może powodować reakcje alergiczne u osób o wrażliwej skórze, zwłaszcza u małych dzieci
  • zawsze używaj detergentu przeznaczonego do skóry wrażliwej

Proponujemy płyn SA8 Baby – ten detergent skutecznie usuwa plamy, nadając tkaninom przyjemną miękkość, a przy tym nie zawiera fosforanów, chloru, EDTA, NTA ani NPE. Jest nawet rekomendowany przez pediatrów dla osób z wrażliwą skórą. Opatentowana formuła nie zawiera barwników ani rozjaśniaczy optycznych. Ponadto zawiera aloes, naturalny składnik skutecznie nawilżający wysuszoną skórę. To również koncentrat więc wystarczy nam na długi a przy okazji nie zajmie zbyt dużo miejsca. Butelka jest biodegradowalna.

Produkt spełnia standardy programu U.S. EPA Safer Choice, co oznacza, że zawiera składniki, które mają lepszy wpływ na zdrowie ludzkie oraz środowisko naturalne w porównaniu z konwencjonalnymi produktami tego samego rodzaju.

Ten detergent jest odpowiedni nie tylko do ubranek dziecięcych – równie skutecznie pierze odzież dorosłych. Będąc wystarczająco łagodny dla skóry dziecka, jest również wystarczająco łagodny dla Ciebie.

Ekologiczne nie znaczy drogie

Warto zwrócić uwagę na produkty, ktgóre mają skoncentrowaną formułę. Dla przykładu L.O.C. jest bardzo silnym koncentratem z 1l płynu rozrobimy aż 160 l płynu np. do mycia podłóg czy ścierania kurzu. Imponujące prawda? Do 5 litrowego wiadra z wodą wystarczą dwie nakrętki płynu. Taka koncetracja produktu sprawia, że produkt jest tani – litr rozcieńczonego produktu to zaledwie 0,26 zł!

z 1 litru koncentratu zrobisz aż:

0
litrów biodegradowalnego płynu czyszczącego

Wybierajcie koncentraty o dobrych składach - to się naprawdę opłaca!

Kopiowanie, powielanie artykułów lub ich części bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.